درب ایمنی دیتا سنتر

یک اتاق سرور دارای سرورهای رایانه ای و سایر سخت افزارهای مرتبط است که شبکه و عملیات دیجیتالی شما را بصورت آنلاین نگه می دارند. بسته به اندازه عملکرد شما ، اندازه آنها در اندازه یک کمد تا یک اتاق بسیار بزرگ قابل تغییر می باشد.

سرورها دستگاه های دقیقی هستند که اگر با آن ها به درستی رفتار نکنید ، خرابی هایی که به بار می ا<رد می تواند بر کل تجارت شما تأثیر بگذارد.

سرور ها دارایی های دیجیتالی شما را ذخیره می کنند ، که اغلب شامل داده های حساس و پشتیبان گیری در صورت ضرر است. این اتاق ها الزامات منحصر به فردی دارند ، اما خوشبختانه با تعدادی از استانداردهای صنعت تنظیم می شوند.

اتاق های سرور باید شرایط خاص محیطی را داشته باشند تا بتوانند از شبکه شما پشتیبانی کنند ، از خرابی و خرابی جلوگیری کنند و از آسیب فیزیکی این ابزارهای ارزشمند جلوگیری کنند.

به عنوان یک قاعده کلی ، سرورهای مصرف کننده انرژی زیادی هستند ، گرما تولید می کنند و بنابراین در دماهای خنک بهتر کار می کنند ، اما انجماد ندارند. کمی برنامه ریزی لازم است ، اما اتخاذ تدابیر امنیتی برای این اتاق ها ارزش تلاش بیشتر را دارد.

چک لیست امنیتی

تنظیم لیست امنیتی به منظور محافظت از سرورهای رایانه خود در برابر مشکلات جدی ، هنگام تهیه یک اتاق سرور اختصاصی ، باید اولویت اول خود قرار دهید.

 این حتی برای مشاغلی که یا برای اولین بار سرور خریداری می کنند یا اتاق سرور موجود خود را گسترش می دهند ، اهمیت بیشتری دارد.

سرورها سرمایه گذاری بزرگی برای هر مشاغل ، ساختمان یا تیم هستند ، بنابراین مطمئن شوید که با آنها به طور صحیح رفتار می کنید و اطمینان حاصل می کنید که آنها حتی با گذشت سالها بدون نقص کار می کنند.

هر مشاغل نیازهای متفاوتی خواهد داشت و انواع مختلفی از سرورها را از آنهایی که کوچک تا قفسه های دستگاه های جمع شده در بالای یکدیگر خریداری می کنند.

شما تصمیم می گیرید که سرورهای شما چقدر اختصاصی باشند. هیچ راه مناسبی برای ایمن نگه داشتن سرورها و شبکه شما وجود ندارد ، اما نکات زیر در این لیست یک راه عالی برای شروع و برنامه ریزی برای طول عمر با اتاق سرور شما است.

این که آیا مرکز داده / محوطه یک محل ثابت در تأسیسات شماست یا اینکه یک تنظیم ماژولار است- در انتخاب درب نیز تفاوت خواهد داشت.

الزامات امنیتی

به دلیل اینکه از تجهیزات اتاق خود محافظت کنید ، وقت آن است که از نفوذ در امان باشید. درها را باید همیشه قفل کرد.

 در هر نقطه دسترسی به اتاق سرور آلارم درب را نصب کنید. شما همچنین می توانید در نظارت ویدیویی سرمایه گذاری کنید ، که یک لایه امنیتی نیز داشته باشید.

 سیستم های نظارت تصویری پس از ضبط ویدیو را برای مدت زمانی نگه می دارند ، بنابراین نیازی نیست که نگران از دست دادن فیلم های مربوط به هر مشکلی یا حتی شکستگی باشید.

با نظارت مداوم بر روی ویدیو یا زنگ خطر ، یک سیاست بازدیدکننده دقیق اعمال کنید.

برای ورود افراد به اتاق سرور از اکسس کنترل ها استفاده کنید تا فقط افراد مجاز بتوانند وارد اتاق سرور شوند .

درب های دیتا سنتر شرکت هساکو

حال با توجه به نیاز اتاق های سرور برای ایجاد امنیت چه از جهت وروئ و خروج و چه از جهت ایجاد امنیت در حوزه حمله های سایبری و تخریب دیتا اتاق سرور .

با توجه به تمامی مواردی که ذکر شد هساکو درب هایی در این حوزه تولید کرده که با مشخصات زیر می باشد :

۱٫ چار چوب درها:

پروفیل چار چوب از نوع ورق کربن استیل به ضخامت ۲ میلیمتر یا پروفیل فلزی می باشد. عرض و ارتفاع استاندارد پشت تا پشت چارچوب به ترتیب ۱۰۸ و ۲۱۸ سانتی متر می باشد. چارچوب ها در قسمت لولا با تسمه فلزی تقویت شده است.

۲٫ ساختار درها:

اسکلت پروفیلی تقویت کننده داخل در از نوع اسکلت پروفیلی مستطیل شکل همراه با تقویت کننده های لازم جهت جلوگیری از تغییر شکل در، به هنگام آتش سوزی می باشد. این ساختار یکپارچه بوده و مقاومت لازم در مقابل سرقت را داراست و ورق بکار رفته با ضخامت ۱ یا ۱٫۲۵ میلیمتر بنا به سفارش مشتری قابل ارائه می باشد.

۳٫ ضخامت درها:

به صورت استاندارد ضخامت درها ۶۰ میلیمتر می باشد.

۴٫ هوابندی:

نوار سیلیکونی مخصوص و مقاوم در برابر حرارت با دمای میانگین ۳۵۰-۵۰ درجه سانتیگراد بمنظور جلوگیری از عبور دود و سایر گازهای حاصل از احتراق در هنگام آتش سوزی دور تا دور در را بطور کامل هوابندی نموده است.

۵٫ مواد پرکننده فضای داخل درها:

از نوع پانل پشم سنگ ((Rock Wool با وزن مخصوص۳Kg/ m 120- 80 با ضریب رسانه ای حرارتی( (W/m2 °c0.12-0.04 در دمای متوسط ۴۰۰-۵۰ درجه سانتیگراد با مقاومت ۲ ساعت در مقابل هوای گرم با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد مناسب برای روکشهای فلزی

۶٫ قفل و یراق آلات:

– فنر هیدرولیکی جهت بسته نگهداشتن درDoor Closer (به درخواست مشتری و با قیمت روز)

– لولای فلزی به قطر ۳۰ میلیمتر دارای ساچمه و پیچ آلن فنری جهت تنظیم ارتفاع در.

– قفل الکتریکی Drop bolt داخل چارچوب قابل اتصال به انواع Access Control. (به سفارش مشتری و با قیمت روز)

– قفل الکتریکی سیزا داخل درب قابل اتصال به انواع Access Control. (به سفارش مشتری و با قیمت روز)

– سیستم سیلندر موتورایز که قابلیت حرکت دادن زبانه های مولتی سیستم را داراست ( به سفارش مشتری و با قیمت روز)

– قفل های مخصوص با دو سیلندر و عملکرد مجزا مدل ۲۵۲ و مدل ۲۵۷ کاله ترکیه مشابه گاوصندوق درب را قفل می نماید.

– قفل الکتریکی با مارک Abloy فنلاند با عملکرد های متفاوت به انتخاب مشتری

– برای آگاهی بیشتر از قفل های مورد استفاده لطفا به بخش قفل و یراق آلات در کاتالوگ یا سایت مراجعه شود.

۷٫ روکش درها:

می توان از مصالح زیر برای روکش درها به انتخاب مشتری و با توجه به فضای معماری استفاده نمود:

۱- ام- دی- اف با روکش PVC ضد خش در طرحها و رنگهای مختلف ، این روکش ها پس از تولید با دستگاههای CNC و Memberane و با روکش لمینت PVC ضد خش در طرحها و رنگهای مختلف تولید می شود.

۲- ورق استنلس استیل یک طرف یا دو طرف در.

۳- ورق کربن استیل یک طرف یا دو طرف در با رنگ کوره ای Powder Coating با رال رنگ دلخواه.

۸٫ کنترل تردد:

دستگاه های NITGEN کره با مدل Fingkey Access (NAC 1500) و NAC 2500 و NAC 5000 با مشخصات مندرج در بخش مربوطه قابل ارائه جهت کنترل تردد افراد می تواند به در دیتا سنتر متصل گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید