درب اتوماتیک اسلایدینگ

آیا میدانید درب اتوماتیک کشویی به چه درب هایی اطلاق میشود ؟

انواع خاصی از درب های خودکار می‌باشند و با توجه به واژه ی کشویی که به آ ن ها اطلاق می شود،مشخص است به حالت کشویی قابل بازشدن و یا بسته شدن هستند. این نوع از درب در عین طراحی ابتدایی ای که دارد، موارد مصرف زیادی هم دارد . به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند دولنگه و چهارلنگه که هر یک دارای کاربرد مخصوص به خود است.

آیا تا به حال به این سوال فکر کرده اید که کاربردها و مراکز هدف استفاده از درب های اتوماتیک کشویی کجاها هستند؟

برای پاسخ به این سوال در نگاهی کلی باید بیان کنیم که هر محیط کوچک و بزرگی می تواند مرکز هدف استفاده از این درب ها قرار بگیرد . به چند نمونه که در ادامه برایتان می آوریم توجه بفرمایید :

برای نمونه از نوع دو لنگه درب های اسلایدینگ در محل هایی می توان استفاده نمود که فضای محل کوچکتر از حد معمول است این در حالی است که در مقابل از درب های چهار لنگه اتفاقاً در محل‌های استفاده می کنند که روزانه آمد و شد افراد به آن محل ها بیشتر از حد معمول است و به عبارتی در مکان های شلوغ تر قابل استفاده هستند.

برای مثال نمی‌توان از درب دو لنگه در مکان هایی نظیر فروشگاه‌های کوچک استفاده نمود و به همین ترتیب از درب چهار لنگه مانند درب اتوماتیک آکاردئونی در محیط هایی چون اداره‌ها ، فروشگاه های زنجیره ای و از این قبیل موارد استفاده کرد.

کاربرد درب های اتوماتیک اسلایدینگ

شاید تاکنون این سوال از ذهن شما گذر کرده باشد که در چه مواردی از درب اتوماتیک کشویی می توان استفاده کرد ؟ برای یافتن پاسخ آن در ادامه ما را همراهی نمایید :
در واقع این درب ها به علت طراحی ساده و زیبای آن موارد مصرف بیشماری را دارند و بسته به نوعشان در محل های مختلفی به کار گرفته می‌شوند اگر بخواهیم مراکز هدف این درها را برشماریم به طور کلی می‌توانیم این درها را در محل هایی چون مراکز کوچک و بزرگ شامل انواع شرکت ها، فروشگاه های کوچک و بزرگ ، هتل ها و حتی در برخی خانه های مدرن امروزی مشاهده نمایید.

طبیعی است که به خاطر متنوع بودن مراکز استفاده از آن این نوع از درها، مورد پسند عموم افراد قرار می گیرند در این قسمت برآنیم که شما را با برخی ویژگی ها و فواید استفاده از درهای اتوماتیک که به اسلاید یا همان کشویی معروف هستند آشنا نمائیم تا پایان با ما همراه باشید : این نوع از درها دارای فواید بی شماری هستند که در این بخش به ذکر اصلی ترین آنها اشاره می کنیم:

جالب است بدانید که یکی از این مزیت ها فراهم نمودن یک امنیت تضمین شده برای خریداران محترم است و وجود این ویژگی به دلیل آن است که به صورت برقی عمل می‌نمایند . در تکنولوژی قدیمی تر همان طور که می دانید از درهایی استفاده می شد که دارای یک قفل و یک کلید بودند.

تفاوت درب کشیویی و در های قدیمی

اکنون شما می توانید با جایگزین نمودن انواع درب اتوماتیک به جای درهای سنتی پیشین راحتی کار کرد و نیز امن بودن محل خود را تضمین نمایید و با خیالی آسوده با قفل و کلید های درهای قدیمی خداحافظی کنید.

اگر بخواهیم یکی دیگر از ویژگی های مهم این درها را بر شمریم ، ویژگی استفاده از محیطی حداقلی و اندک فضا می باشد و این ویژگی به سبب این است که نوع طراحی این درها به خودی خود نیازمند فضایی اندک است مانند پنجره دوجداره که فضایی نمیگیرد.

پس دیگر مشتری قبل از خرید دغدغه ای از باب متراژ فضای مورد نظر خود را ندارد. با توجه به این ویژگی شما می توانید در مکان هایی مانند برخی از مغازه های کوچک نیز از درب کشویی اتوماتیک استفاده کنید
چرا که همانطور که گفتیم به دلیل میزان پهنای پایه های به کار رفته در درب ، می‌توانند در فضاهای کوچک هم نصب شوند بی آنکه نگران چیزی باشید. از قابلیت مهم دیگر این درب ها،این است که این درب ها در برابر ضربه و انواع آب و هوای گرم و یا سرد مقاوم هستند حال چه چیزی باعث این مقاومت بالا در آن ها می شود؟

بی شک دلیل آن چیزی نیست جز به کار رفتن مواد درجه یک و مرغوبیت مواد به کار رفته در درب های اسلایدینگ یا کشویی اما این مواد درجه یک، چه موادی می توانند باشند؟

نمونه بارز آن شیشه های نشکن هستند که در تولید درب های اتوماتیک کشویی از نوع شیشه ای به کار رفته اند . از دیگر مزیت های مهم که می توان در خصوص درب کشویی اتوماتیک بیان نمود. ‏ راحتی استفاده کردن از آن می باشد که این راحتی با استفاده از فشردن یک کلید قابل انجام است پس دیگر نیازی به استفاده نیروهای دست نمی باشد روشن است که این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است حال چرا؟

آیا خرید این مدل درب اتوماتیک مناسب است ؟

به سبب آنکه در محل های بزرگتر مثل بانک های دولتی و خصوصی ، انواع فروشگاه ها، هتل ها و … که تعداد مراجعه کنندگان زیاد است بدون شک تنها راهی که می تواند باعث جلوگیری از ایجاد ترافیک انسانی شود استفاده و نصب همین درهای مدرن اتوماتیک کشویی می باشد.

تا اینجا تنها بخشی از مزیت های درب های اتوماتیک کشویی را بیان نمودیم اکنون به تشریح چند مزیت مهم دیگر می پردازیم ؛ این درها قابلیت جلوگیری کردن از اتلاف انرژی های گرما و سرما را دارا هستند.

به این صورت که برای مثال در سیستم درهای اتوماتیک از نوع شیشه ای، یک چشم اتوماتیکی که قابلیت هشدار دادن را دارد تعبیه شده است و اگر فردی مقابل در ایستاده باشد فقط آن زمان این درب ها می توانند با کمک همین تکنولوژی به کار رفته در آن باز شوند ، پس تنها زمانی باز می شوند که حضور افراد را به هنگام ورود و یا خروج از محل تشخیص دهند .

پس در بقیه‌ی زمان ها عملکرد درب ها به چه صورت است ؟

طبیعی است که در بقیه ی وضعیت ها که در باز نیست همواره در حالت استراحت و بسته قرار دارد که واضح است این عملکرد به نوبه خود باعث می‌شود که تا حد زیادی از اتلاف انواع انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری شود.در این قسمت می خواهیم با دیگر ویژگی خوب درب اسلایدینگ آشنا شویم این ویژگی خوب سیستم قابل تنظیم و برنامه ریزی بودن این درب ها می باشد.

اما سوال این است که این سیستم چگونه عمل میکند؟ در درب های اتوماتیک شیشه ای می‌توانیم با تنظیم نمودن این سیستم به در دستور کنترل نمودن رفت و آمد محل را بدهیم.

و یا به در ویژگی برنامه ریزی نمودن را بدهیم به این صورت که بتواند در یکسری از زمان‌های خاص به حالت بسته در بیاید و یا در اوقاتی خاص به صورت کاملا باز و یا حتی نیمه باز در بیاید این روش یکی از روش های آسان کنترل نمودن رفت و آمد محلی است که درب های اتوماتیک کشویی در آن تعبیه شده است .

آیا تاکنون نام سنسورهای ایمنی را شنیده اید؟ بله درست است،سنسور ایمنی! ؛
این سنسورها در طراحی درب اتوماتیک کشویی به کار می روند

سنسور های استفاده شده در این مدل درب اتوماتیک

اما حسن و فایده‌ای اینگونه سنسورها برای افراد چیست ؟ در واقع کار این سنسورها به این گونه است که نمی‌گذارند موقع شلوغی محل افراد به هم برخورد کنند و در نتیجه مانع ایجاد صدمه زدن به کسی می شوند پس این سنسورها در واقع قابلیت ضد برخورد بودن را دارند که هم امنیت افراد را افراد را تأمین می نمایند و هم از بر خورد ها جلوگیری می کند.

شاید از خودتان بپرسید من یک محل سه در چهار را دارم که مایل هستم درب اتوماتیک کشویی در این محل نصب شود آیا متراژ محل مورد نظر من برایم محدودیت ایجاد می کند یا خیر ؟

همان گونه که در قسمت های نخست مقاله به صورت کلی بیان نمودیم شما برای نصب درب اسلایدینگ بدون هیچ گونه دغدغه ای می توانید به مراکز طراحی نصب و اجرا مراجعه نمایید چرا که برای این درب ها که قابلیت اجرا در هر مکانی را دارند تفاوتی نمی‌کند که محل شما مثلا یک فروشگاه یک منظوره و یا کوچک مواد غذایی است و یا یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای است .

پس فهمیدیم که طول و عرض و یا مقدار فضای مورد نیاز برای نصب درب کشویی اتوماتیک اصلا اهمیتی ندارد. که این ویژگی یکی از ویژگی های منحصر به فرد این درها می‌باشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید