درب سکشنال

درب سکشنال

امروزه شاهد پیشرفت روزافزون در صنعت درب ها هستیم از طراحی دربها گرفته تا سیستم محتوای داخلی درب ها . یکی از این درب های مدرن و پیشرفته امروزی درب های اتوماتیک سکشنال نام دارد .

این درب ها دارای ویژگی های مفید متعددی هستند که در ادامه برسی خواهیم کرد . درب های سکشنال فضای اندکی را اشغال میکنند , برعکس درب های قدیمی که حجیم بودند و فضای بیشتری را تصرف میکردند .

درب های سکشنال اغلب در ساختمان ها و خانه های مسکونی کاربرد دارد و به علت نو پا بودن این درب ها بیشتر ساختمان های جدید مدرن و پیشرفته از این درب ها استفاده میکنند .

یکی از معیار های مهم در انتخاب درب مورد نیاز, استاندارد بودن و ایمن بودن درب است . درب های سکشنال یک درب کاملا ایمن و دارای استاندارد معتبر اوروپا میباشد تا اعتماد هر مصرف کننده ای را جلب کند .

در سراسر جهان از این درب ها استقبال زیادی شده و جایگزینی مناسب برای درب های قدیمی و منسوخ شده است . این درب ها در کشور عزیزمان ایران هم عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته .

درب های سکشنال چگونه کار میکنند

اکنون کارکرد فنی درب های سکشنال را برسی خواهیم کرد. درب های اتوماتیک سکشنال دارای فنر های بالانی و ریل های بخصوصی میباشد که بتواند در زیر سقف جمع شود . با جمع شدن درب به زیر سقف دیگر فضای بسیار اندکی اشغال میشود که یکی از ویژگی های مثبت این درب به شمار میرود .

در این درب های از موتور های کشنده و قدرتمندی استفاده شده و به گونه ای طراحی شده که در مکان هایی که ازدحام رفت و امد زیاد است به راحتی و به سرعت عمل کند .

درب های سکشنال از فنر های بالانس قدرتمندی استفاده میکند تا وزن درب را متعادل کند اینگونه از وارد شدن فشار به سیستم درب جلوگیری خواهد شد . همچنین سرعت مکانیزم باز و بسته شدن این درب نسبت به درب های قبلی بسیار بالاتر رفته به علاوه این روند بدون تولید صدا و آلودگی صوتی انجام میشود که قابل تحسین است.

دیگر ویژگی متمایز این درب ها نسبت به درب های قدیمی کم خرج بودن آنهاست . این درب ها از ریل های نگهدارنده و چرخ های ضد سایش استفاده میکند دقیقا همان چیزی که در برحی درب پارکینگ ها میبینید که هزینه نگهداری را بسیار پایین میاورد و احتیاج به سرویس های گوناگون ندارد .

در ساخت سیستم موتور های درب های درب های سکشنال تنوع های بسیاری به کار رفته که هر یک بسته به شرایط خاص خود استفاده میشود . ما با کارکرد این درب ها اشنا شدیم اما برای اکثر مصرف کننده ها به غیر از کارکرد درب زیبایی و طراحی درب هم بسیار اهمیت دارد زیرا درب ها تائثیر بسزایی در نمایه ساختمان دارد .

درب های سکشنال به مدل و رنگ بندی های مختلفی طراحی و داخل بازار عرضه شده تا بتوان برای هر شکل ساختمانی از
این درب استفاده کرد تا نمایه ظاهری ساختمان جلوه ای بسیار زیبا تری داشته باشد . درب های سکشنال از پنل های ۴۵ میلی متری استفاده میکند که از جنس فولاد گالوانیره هستند ودر بخش داخلی درب در بالا و پایین به یکدیگر به خوبی متصل شده اند .

خبر خوب این است که این درب ها فقط برای ساختمان و پارکینگ ها ساخته نشده بلکه نوع های مختلف دیگری از این درب تولید شده که هر یک مناسب شرایط خودش میباشد.

انواع درب های سکشنال کدامند

درب های اتوماتیک سکشنال صنعتی
درب های اتوماتیک سکشنال مسکونی

حال به این دو نوع درب بیشتر اشنا خواهیم شد: 

از درب های سکشنال صنعتی با دارا بودن ابعاد بزرگ و سرعت عملکرد بسیار مناسب در سوله ها و کارخانه جات کاربرد دارد . درب های سکشنال صنعتی خود شاخه های متعددی دارد که شامل درب های گیوتی , نود درجه و درب های صنعتی زاویه دار میباشد . درب های صنعتی نیز دارای تنوع رنگی بالا در پنل های خود میباشد که هرکس نسبت به سلیقه خود ان را تهیه میکند .

همچنین این درب ها بعلت وسعت زیاد از موتور های بزرگ و قدرتمندی بحره میبرند که به صورت گیربکسی بر درب تعبیر شده است درب های سکشنال مسکونی نیز همانند درب های صنعتی دارای زیر شاخه است که شامل درب های زاویه دار و نود درجه
میباشند که هر یک در شرایط مخصوص به خود کاربرد دارند به عنوان مثال از درب های زاویه دار در پارکینگ های دارای رمپ استفاده میشود .

پنل های درب های مسکونی مانند همه درب های اتوماتیک سکشنال دارای تنوع رنگی متنوع میباشد . درب های مسکونی از موتور های کشنده بحره میبرد .شما حتی میتوانید درون پنل های درب های سکشنال مسکونی و صنعتی پنجره و درب ایجاد کنید.

اگر بخواهیم از نظر عملکرد درب های سکشنال را مورد برسی قرار بدیم متوجه ویژگی های مفید بسیاری میشویم .

یکی از این ویژگی های مهم دستی باز شدن درب به هنگام قطعی برق است . درب های سکشنال به طور اتوماتیک و برقی عمل میکنند اما به محض قطع برق شما میتوانید درب را به طور دستی باز و تردد کنید .

دیگر ویژگی این درب ها ایجاد درب یا پنجره در پنل های درب است که در صحبت های قبل نیز اشاره کردیم این ویژگی در مواقعی سبب راحتی بسیار در مصرف کننده ها خواهد شد همچنین این درب ها کاملا عایق بوده و از نفوذ هوا جلوگیری خواهد کرد . با داشتن این ویژگی ها این درب ها بسیار مفید تر از درب های قدیمی جلوه میکند و بهترین جایگزین درب های منسوخ و قدیمی است .

مقایسه درب های سکشنال با درب های قدیمی – کر کره ای و زیر سقفی اگر درب های سکشنال را با درب های قدیمی مقایسه کنیم بهتر متوجه پیشرفت این درب ها در مقابل رقبای قدیمیش میشوید همانگونه که گفتیم درب های سکشنال حدود ٢۰ سانتی متر فضای کمتری نسبت به درب های قدیمی اشغال میکند درب های سکشنال در هنگام قطعی برق به صورت دستی در میاید اما در درب های کرکره ای باید خود شخص اقدام به دستی سازی درب کند که زمان خواهد برد .

رنگ و طرح های درب سکشنال

درب های سکشنال دارای طرح ها و رنگ بندی های متفاوت است همچنین رنگ های استفاده شده بسیار با ثبات میباشند تا هرکس منطبق با ساختمان از درب خریداری کند تا باعث جلوه زیبا تری در نمای ساختمان بشود ویژگی که به ندرت در درب های قدیمی رویت شده .

درب های سکشنال به علت استفاده از چرخ های ضد سایش و ریل های نگهدارنده هزینه نگهداری بسیار پایین تری نسبت به درب های قدیمی دارد همچنین درب سکشنال کاملا بی صدا عمل خواهد کرد و هیچ آلودگی صوتی هنگام باز و بسته شدن درب تولید نمیشود شما میتوانید در پنل های درب سکشنال به منظور بحره برداری و رفاه بیشتر پنجره یا درب ایجاد کنید اما در درب های قدیمی این عمل امکان پذیر نیست درب های سکشنال کاملا عایق بوده و از ورد گردو خاک , هوا و آلودگی صوتی جلوگیری خواهد کرد شاید این بکی از برجسته ترین ویژگی این درب باشد در حالی که درب های قدیمی (کرکره ای, رول اپ) عایق نبوده که موجب دردسر های بسیاری برای مصرف کننده میشود .

و در اخر ایمنی و امنیت درب های سکشنال که بسیار بالا بوده و دارای استاندارد اوروپا میباشد درب های سکشنال از سیستمی استفاده میکند که به هنگام بسته شدن از بالا رفتن درب به هر صورتی مقاومت میکند ابن مقاومت در درب های قدیمی بسیار پایین تر است حال با مرور این مقاله متوجه توانایی و عملکرد این درب ها شدیم .

اگر شما نیز به دنبال یک درب زیبا با ویژگی های فراوان و ایمنی بالا هستید بهتر است به فکر تهیه یک درب سکشنال باشید .

قیمت درب های سکشنال

درب های سکشنال یا زیر سقفی یکی از پیشرفته ترین نوع درب های پارکینگی میباشد که نسبت به رقبای خود از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است . مزایا و کیفیت بالای , باعث شده این درب جزو پر مصرف ترین درب های حال حاضر قرار بگیرد . درب های سکشنال حتی در داخل ایران نیز روند  عودی فوق العاده ای داشته به گونه ای که اگر ساختمان های جدید و امروزی را نظاره کنیم , این درب هوشمند را قطعا خواهیم دید.

فواید درب های سکشنال

درب های اتوماتیک سکشنال از طراحی مهندسی مدرن و سیستم های پیشرفته روزه دنیا بهره میگیرد . همین موضوع دلیلی شده تا درب سکشنال نسبت به رقبای خود یک سر و گردن بالاتر باشد .

یکی از دغدغه های مهم ساختمان های امروز ,داشتن محدودیت فضا است . درب های سکشنال به دلیل طراحی خاص خود فضای اندکی را اشغال خواهند کرد. بدین ترتیب مشکل محدودیت فضا با وجود درب های سکشنال برطرف خواهد شد .همچنین درب در زمان باز و بسته شدن هیچ گونه آلودگی صوتی از خود ایجاد نمیکند .

درب های سکشنال به محض بسته شدن در برابر عواملی چون آلودگی هوا , گردو خاک و آلودگی صوتی عایق است به علاوه این نوع درب هیچ مشکلی در برابر تردد و رفت و نامحدود نخواهد داشت و بدون نقص عمل خواهد کرد. درب های اتوماتیک سکشنال برای ایمنی بیشتر و عملکرد بهتر از سنسور و سیستم های پیشرفته ای استفاده میکند که در ادامه مقاله این سیستم ها را کاملا برسی خواهیم کرد .

درب دارای پنل با طرح های متفاوت و گوناگون است که بسته به سلیقه شخص استفاده میشود از این رو این درب ها دارای جلوه ای زیبا و منحصر به فرد میباشند . در صورت لوزوم شما میتوانید بر روی پنل درب , پنجره یا یک درب ورودی ایجاد کنید تا در صورت تردد افراد احتیاج به باز شدن تمام درب نباشد.

از مهم ترین فواید این درب را میتوان هزینه نگهداری پایین و با دوام بودن این درب دانست . قطعات به قدری با کیفیت و بادوام ساخته شده که تا سال های سال به تعویض یا سرویس احتیاج پیدا نخواهند کرد.

عملکرد درب های سکشنال

از لحاظ عملکرد , درب های سکشنال با سایرین تفاوت بسیاری دارد . درب دارای فنربالانس های قدرتمند و موتور کشنده یا گیربکسی میباشد)موتور های کششی در درب های سکشنال مسکونی و موتور های گیربکسی در درب های سکشنال صنعتی و آتشنشانی به کار گرفته میشود( .مکانیزم باز و بسته شدن درب , بدین صورت است که :

درب از طریق موتور های کشنده و فنر های بالانس بر روی ریل های خود حرکت کرده و بر زیر درب جمع میشوند . در هنگام فرایند باز و بسته شدن هیچ گونه الودگی صوتی ایجاد نخواهد شد .

پنل های درب های سکشنال

پنل های درب سکشنال از چند بخش بهم متصل شده تشکیل میشود که اغلب از جنس فولاد گالوانزینه میباشند .همچنین پنل های این درب دارای طراحی های زیبا و متفاوت است که هرکدام بسته به سلیقه فرد و نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد .یکی از ویژگی های مفید پنل های سکشنال را میتوان امکان ایجاد پنجره و درب نفر رو بر روی پنل دانست.

انواع درب های سکشنال

درب های سکشنال انواع و اشکال متفاوتی دارند که هریک در مکان و شرایط خاص خود مورد استفاده قرار میگیرند . این درب ها شامل:

درب های سکشنال صنعتی

درب های سکشنال صنعتی نسبت به سکشنال مسکونی بزرگت تر بوده و وزن بیشتری دارد . این نوع درب به علت وزن و وسعت زیاد از موتور های قدرتمند گیربکسی استفاده میکند همچنین درب در برابر تردد نا محدود بی نقص عمل خواهند کرد از درب های صنعتی اغلب در مکان هایی با وسعت و تردد بالا مانند کارخانه جات ,سوله ها و … استفاده میشود درب های سکشنال صنعتی را به سه روش ,زاویه دار, نود درجه و عمود نصب مینمایند.

درب های سکشنال مسکونی : درب های سکشنال مسکونی در مکان های مسکونی کاربرد دارد . به ظاهر این نوع درب همیت زیادی داده شده از این رو , درب دارای طرح و رنگ های متفاوت میباشد . همچنین میتوان بر روی پنل های درب های مسکونی پنجره یا درب نفر رو ایجاد نمود . درب های سکشنال مسکونی به دو صورت نود درجه و زاویه دار نصب خواهد شد . برای درب های مسکونی , موتور های کشنده استفاده میشود
درب های سکشنال آتشنشانی
درب های سکشنال آتشنشانی از سرعت عمل بسیار بالایی برخوردار هستند زیرا برای مکان هایی مانند آتشنشانی تک تک ثانیه ها ارزشمند است .ویژگی های دیگر درب دقیقا به مانند درب های صنعتی میباشد که در بالا توضیح داده شد . سیستم های پیشرفته درب های سکشنال درب های سکشنال برای عملکردی بی نقص و ایمنی بالا از سیستم های پیشرفته روز دنیا استفاده مینماید که شامل :

سیستم پیشگیری از سقوط :عملکرد این سیستم بدین گونه ای است که در صورت نقص احتمالی در عملکرد فنر های بالانس و درب ,سیستم مداخله کرده و از سقوط درب جلوگیری مینماید .به این ترتیب از هرگونه خسارات جانی و مالی پیشگیری میشود .
سیستم دستی کن : درب های سکشنال از سیستم هایی نظیر دستی کن بهره میبرد تا در صورت قطع برق درب به از حالت اتوماتیک به حالت دستی تغییر نمایید
سیستم ضد برخورد :سیستم ضد برخورد از دیگر سیستم های مهم به کار رفته در درب های سکشنال میباشد .وظیفه این سیستم جلوگیری از برخورد درب با وسایل نقلیه و افراد میباشد به گونه ای که اگر در هنگام فرایند باز و بسته شدن فردی یا وسیله نقلیه  در برابر درب قرار بگیرد سیستم به سرعت متوجه شده و درب را متوقف مینماید
توضیح کلی
درب های سکشنال از هر لحاظ یک انتخاب ایده آل هستند . درب از ایمنی بالایی برخوردار است و توانسته استاندار های اروپا و امریکا را کسب نمایید . درب سکشنال در مقایسه با سایر درب های پارکینگی , هزینه نگهداری و اصتحلاک بسیار کمتری دارد , این عامل سبب شده تا از نظر اقتصادی برای مصرف کننده مقرون به صرفه باشد و در هزینه ها صرفه جویی شود .همچنین با وجود سیستم هایی نظیر پیشگیری از سقوط و سیستم ضد برخورد در درب های سکشنال باعث شده تا خسارات جانی و مالی به صفر برسد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید